Pro školy a CŽVPozvěte si přednášejícího

Odborníci z Přírodovědecké fakulty JU nabízejí prezenční i online přednášky pro střední školy. Nabízená témata rozšiřují informace z výuky či přinášejí detailnější zpracování konkrétních témat a vědeckých objevů.

24.10.2021

Centrum přírodovědného vzdělávání

V rámci projektu Podpora studijních programů Přírodovědecké fakulty JU zaměřených na přípravu učitelů s deficitními aprobacemi, který je podporován MŠMT, jsme založili Centrum pro přírodovědné vzdělávání.

15.01.2021

Laboratorní víkendy chemie

Dovolujeme si Vás pozvat na Laboratorní víkendy chemie I a II. Jedná se o kurzy určené pro učitele chemie a jejich případné motivované studenty. Vstup je zdarma.

14.10.2019

Odpoledne s IT

Srdečně Vás zveme na odpoledne s IT. Jedná se o sérii samostatných přednášek zaměřených na aktuální trendy v informačních technologiích a jejich možné využití na SŠ. Vstup je zdarma.

09.10.2019

Vyšel Klíč ke květeně České republiky

Po několikaletém úsilí sedmi editorů a více než 50 autorů vyšlo dlouho očekávané druhé, kompletně přepracované vydání Klíče ke květeně České republiky.

27.08.2019

Vyšla dvoudílná kniha Atlas sinic a řas ČR

Kniha profesora Hindáka a kolektivu Sladkovodné riasy, vydaná v roce 1978, která se stala zásadní určovací pomůckou pro specialisty ve vodohospodářské praxi stejně jako pro vysokoškolské studenty a byla tak skvělá, že dalších čtyřicet let nikdo žádnou další nenapsal.

21.03.2019


O přírodovědě.cz

Centrum pro přírodovědné vzdělávání jsme založili primárně pro propagaci a podporu studia učitelství v deficitních aprobacích na PřF JU, pro podporu dalšího vzdělávání učitelů, pro spolupráci se SŠ a také mimoškolními vzdělávacími institucemi a jako popularizačně-edukační portál.