Vyšla dvoudílná kniha Atlas sinic a řas ČR

Kniha profesora Hindáka a kolektivu Sladkovodné riasy, vydaná v roce 1978, která se stala zásadní určovací pomůckou pro specialisty ve vodohospodářské praxi stejně jako pro vysokoškolské studenty a byla tak skvělá, že dalších čtyřicet let nikdo žádnou další nenapsal.

Po tak dlouhé době se ve věku molekulárních zásahů do systematiky ovšem změnilo prakticky všechno a tato situace vedla ke vzniku poptávky po aktuální česky psané určovací pomůcce, po které volali nejen studenti, ale také zaměsnanci laboratoří sledujících kvalitu vody. Proto se Jan Kaštovský spolu s kolegy z katedry botaniky Přírodovědecké fakulty JU ve spolupráci s odborníky z dalších institucí rozhodli reagovat na tuto poptávku. Třináct spoluautorů se vrhlo do díla a po třech letech pilné práce, spatřila světlo světa dvoudílná publikace Atlas sinic a řas ČR. Kniha je volně ke stažení a autoři doufají, že bude stejně tak skvělá jako dílo vydané před téměř půlstoletím.O přírodovědě.cz

Edukačně-popularizační portál Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích určený pro středoškoláky, jejich vyučující, ale i veřejnost. Představujeme zde naše aktivity, výzkumy a objevy.